SİLİVRİ PATENT HAKKINDA

SİLİVRİ PATENT HAKKINDA

Silivri Patent, Patent Vekili ve Marka Vekili Salim ŞENTÜRK tarafından kurulmuştur.


Salim ŞENTÜRK Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü Birincilikle bitirmiştir. Oerlikon grubuna ait Hidrel A.Ş’de Hidrolik- Pnömatik ve otomasyon ürünlerinin satışı konusunda satış ve proje mühendisliği yapmıştır. Hidrolik – Pnömatik ve otomasyon konusunda KOSGEB başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşta seminerler vermiştir. Küçük ev aletlerinde üretim şefliği yapmıştır. Türkiye’de Rowenta ve Moulinex marka ürünleri üreten Holding te bu markalara ait ütülerin üretim şefliğini yapmıştır. Ayakkabı boyası sektöründe ayakkabı boyası fabrika müdürlüğü ve Plastik kutu üretim fabrikası üretim koordinatörlüğünü yapmıştır. Kinetik, Mytrax ve Flogart marka ürünlerin üretildiği ayakkabı üretim fabrikasının fabrika müdürlüğünü yapmıştır.

Salim ŞENTÜRK uzun yıllar Türk özel sektöründe birçok farklı alanda fiili olarak çalışmıştır. Bu çalışmalarında ÜR-GE (Üretim Geliştirme) ve AR-GE (Araştırma – Geliştirme) hep ön planda olmuştur. İnovatif çalışma sayesinde çalıştığı her firmada çıtayı çok yukarılara taşımıştır. Örneğin ayakkabı fabrikasında günde 1800 çift ayakkabı çıkarılamaz iken yaptığı inovatif çalışmalar sonucunda altı ay gibi kısa bir sürede aynı hacimde 4500 çift ayakkabı üretilmesini sağlamıştır.

Salim ŞENTÜRK, Patentleri inceleyerek yenilik yapma konusunda uzmandır. Bu konuda birçok seminer vermiş birçok uygulama yapmıştır. Bu konuda danışmanlık hizmeti veren sayılı kişilerden biridir.

Salim ŞENTÜRK, 2007 yılından bu yana fikri mülkiyet alanında (özellikle patent ve faydalı model başvurularının hazırlanmasında, itirazlarının hazırlanmasında, itiraza verilecek cevapların hazırlanmasında ve mahkeme sürecinde bilirkişi olarak) çalışmaktadır.

Salim ŞENTÜRK, fikri mülkiyette BUTİK hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

Salim ŞENTÜRK, Makine Mühendisi Patent Vekili olarak mucitleri anlama konusunda uzmandır.

Salim ŞENTÜRK, bir Patent Vekili ve bir Marka Vekili olarak yurt dışından Türkiye’ye başvuru yapacak tüm firma ve kişilere hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgiyi Aşağıda Bulabilirsiniz.